Uzmana Sor

 Yazar ve İllüstratör : Özge MARDİ BAYAR

ozgemardi_bayar

Özge Mardi 1981 yılında İzmir’de doğdu. Grafik tasarımla tanışması, lise yıllarında Göztepe Meslek Lisesi Grafik Tasarım Bölümü yetenek sınavını 1.likle kazanmasıyla birlikte başladı. Tasarım, tipografi ve illüstrasyon yeteneğini bu yıllarda pekiştirdi. Ardından D.E.U. Güzel San. Eğitimi Böl. Resim Öğr. A.B.D. Grafik Tasarım Böl. yetenek sınavlarını kazanarak eğitimine devam etti. Aynı üniversitede Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.Yüksek Lisans eğitimiyle birlikte, reklam ajanslarının tasarım departmanlarında grafik tasarımcı, yayınevlerinde görsel tasarımcı olarak çalıştı. İzmir Ekonomi Üniversitesi 2005-2009 yılları arasında “Computer Added Graphic Design” derslerinde asistanlık Yapmıştı. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Programı “Çocuk Kitapları Resimlemede Karakter Yaratma” tez araştırması bulunmaktadır. 2006 – 2007 tarihleri arasında her hafta Cumartesi günleri TRT Bilişim Rüzgarı Programında, Bilişim Tasarım Bölümünü sundu. 2006’dan beri Vectorel Studio’da Reklam Sanat Yönetmenidir. GMK/Grafikerler Meslek Kuruluşu üyesidir. 2009-2012 yılları arasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde Öğretim Görevlisi ünvanıyla Grafik Tasarım ve Fotoğraf Derslerini yönetmiştir. videmy.com online tasarım eğitimi platformunda kurucu ve eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Photoshop ve Dijital Fotorğafçılık kitapları yazarıdır. Türkiye’de ki çok az sayıdaki Adobe Community Professionals ACP – Adobe Programları ve Corel Painter Evangelistidir.

Ege ile Ece Çocuk Kitapları

Dörtgöz yayınlarından muhteşem bir seri daha EGE ile ECE Kardeşlerin hikayelerinin yer aldığı 10 eşsiz eser. Tamamen özgün hikaye ve çizimleri ile çocuklarınızın eğitiminde büyük katkı sağlayacak olan bu kitaplar ile siz de çok eğleneceksiniz. Kitaplar içerisinde yer alan boyama ve çizme etkinlikleri, çeşitli bulmacalar, yapbozlar, farklı olanı bulma oyunları ve sorular ile çocuğunuz eğlenceli vakitler geçirecek. Eğitim köşesinde ise sayı, renk ve şekiller temel bilgileri çocuğunuza küçük yaşta kazandırabilirsiniz. Özgün hikâye ve illüstrasyonlarla hazırlanan “Ege ve Ece” serisi ile çocuklarınıza Türk aile yapısına uygun davranış biçimlerini ve nezaket sözcüklerini kolaylıkla öğretebilirsiniz. Ayrıca kitaplar içerisinde yer alan etkinliklerle renkler, şekilleri ve temel kavramları çocuklarınıza kazandırabilirsiniz. Her sayfada yer alan eksik parçayı, yapışkanlı yapboz ile bulmasını sağlayarak çocuğunuz ile birlikte eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Yine kitap içerisindeki boyama sayfaları ve çeşitli bulmacalar ile çocuğunuzun zekâ gelişiminde katkıda bulunabilirsiniz.

Ege ile Ece kardeşlerle büyüyen çocuklarınız la ilgili Uzman özge Mardi Bayar’a aklınıza takılan soruları iletebilirsiniz. Cevaplar yine mail yoluyla tarafınıza en kısa sürede  gönderilecektir.

Paylaş